Jesteś tutaj
Start > blog > Kuala Lumpur – miasto wielu twarzy

Kuala Lumpur – miasto wielu twarzy

   O Kuala Lumpur, stolicy Malezji można było by napisać wiele. Tak jak o każdym wielkim mieście Azji. Na pewno różni się ono znacznie od zabytkowego Bangkoku. Nie ma tu tak wielu zabytków. Znajdziemy tu po trochu wszytko co można spotkać w każdym zakamarku Azji wschodniej. A to wszytko wplątane w gigantyczne, wielopoziomowe miasto będące jedną z największych metropolii świata. Poniżej Kuala Lumpur naszymi oczami, a w zasadzie okiem obiektywu.

Kuala Lumpur - jedna z restauracji na świeżym powietrzuŻycie codzienne miasta toczy się wokół wszędobylskich restauracyjek. To tutaj zjesz najlepsze jedzenie. Niestety nie tak dobre i tak urozmaicone jak np. w Penang czy Bangkoku

Kuala Lumpur - China TownaTradycyjne handel uliczny koncentruje się wokół China Town. Tu zrobisz najlepsze zakupy. Niestety musisz się dużo nachodzić, aby znaleźć coś ciekawego, nie koniecznie „chińskiego”.

Kuala Lumpur - wróżby na ulicyBez problemu znajdziemy tutaj każdy potrzebny nam fach. Uliczne wróżby to nic nadzwyczajnego, na samym środku chodnika.

Kuala Lumpur - Bird ParkJedna z atrakcji Kuala Lumpur, Park Ptaków – naszym zdaniem mocno przereklamowany. Zupełnie odwrotnie niż sąsiedni Park Motyli.

Kuala Lumpur - Batu CavesChyba najważniejsza atrakcja KL – Batu Caves. Olbrzymia jaskinia wewnątrz, której znajduje się hinduistyczna świątynia.

Kuala Lumpur - Batu CavesWejścia do jaskini strzeże wielki, złoty posąg bogini wojny Murugana

Batu Caves - świątynieWszystkie świątynie w okolicy są pięknie ozdobione

piękne rzeżby na świątyniachNawet nie będziemy próbować zapamiętać wszystkich bogów strzegących tych świątyń

Kuala Lumpur - wejście do Batu Caveskolejny

kapliczka hinduistyczna

ceremonia religijnaceremonia naznaczenia czoła

mieszkańcy Kuala Lumpur„kualalumpurczycy” 🙂 – mieszkańcy Kuala Lumpur

Kuala Lumpur - meczet Masjid NegaraMeczet Narodów – Masjid Negara

         Kuala Lumpur - wieże nocą Kuala Lumpur - trudno objąć dwie wieże
tych wieży nie trzeba reklamować – do niedawna najwyższe budynki na świecie, najbardziej znane symbole KL, dwie bliźniacze wieże Petronas Towers


 

Wasze komentarze

Dodaj komentarz

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.