Jesteś tutaj
Start > blog > rowerem przez Bory Tucholskie

rowerem przez Bory Tucholskie

Bory Tucholskie idealne miejsce na dłuższe i krótsze wypady rowerowe.

Pamiętacie jak rok temu pisaliśmy o Wdeckim Parku Krajobrazowym. Wpis Wda, kajakiem przez las. Tym razem wybraliśmy się tam rowerami.

   Piękny choć nie doceniany rejon. Bardzo słabo zaludniony. Dzięki temu panuje tu cisza i spokój. Możemy przez długi czas jechać przez las i nie trafić na żadne oznaki cywilizacji. Znajdziemy tu liczne szlaki rowerowe. Drogi może nie są w najlepszym stanie, ale za to ruch na nich jest bardzo mały. Lasy, lasy i jeszcze raz lasy, co jakiś czas przecięte rzekami lub strumieniami. Otoczone jeziorami i bagnami. Trafić tu można bez problemu na liczne stada dzikich ptaków i innych zwierząt. Duża sieć pól namiotowych i biwakowych, szałasów, wiat i parkingów leśnych idealnie nadaje się na chwilę odpoczynku.

   Bory Tucholskie jak się okazuje skłaniają do myślenia.Ich specyficzny, wyjątkowy klimat sprawił, że przejechaliśmy dziś ponad 60 km. Nie dużo to i nie mało jak na jeden dzień. Był to nasz powrót po dłuższej przerwie, taki test sprawności 🙂 . I tak podczas miłych okoliczności przyrody urodził się nasz nowy projekt. Często właśnie tak spontanicznie rodzą się nasze pomysły na wyprawy. Już pewnie niestety nie na ten rok, bo grafik napięty, ale może na przyszły. Wyprawa rowerowa ! Jeszcze nie wiemy ani gdzie, ani z kim, czy sami czy w większym gronie. Na razie coś kiełkuje, a gdzie nas zaprowadzi, czas pokaże. Przyroda pełna inspiracji :-).

Wdecki Park KarjobrazowyWdecki Park KarjobrazowyWdecki Park Karjobrazowy Wdecki Park Karjobrazowy Wdecki Park Karjobrazowy Wdecki Park KarjobrazowyWdecki Park Karjobrazowy

 

Wasze komentarze

6 odpowiedzi do “rowerem przez Bory Tucholskie

  1. do Borów Tucholskich nie mam daleko, ale jakoś ciągle przegrywają z innymi kierunkami. w tym roku mam w planach wreszcie poznać je trochę lepiej i wasz post to tylko dodatkowa motywacja, żeby tym razem nie rezygnować z tego 🙂

    pozdrawiam!

Dodaj komentarz

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

EnglishFrenchGermanPolishSpanish