Jesteś tutaj
Start > Kraje > Tajlandia > letnia rezydencja Królowej Śniegu

letnia rezydencja Królowej Śniegu

Gdyby istniała Królowa Śniegu (jeśli nie istnieje) to tak jak każdy wielki władca z pewnością prócz swojej lodowej siedziby miała by pałac letni.

Do roli letniego pałacu Królowej Śniegu z pewnością mogła by pretendować buddyjsko-hinduistyczna świątynia Wat Rong Khun w Chiang Rai w północnej Tajlandii.

świątynia Wat Rong Khun w Chiang RaiŚwiątynia Wat Rong Khun w Chiang Rai

   Ta dość „specyficzna” świątynia zaprojektowana w 1997 roku przez artystę Chalermchai Kostpipat stanowi połączenie artystycznych wizji religii hinduistycznej i buddyjskiej z współczesnymi formami. Ze względu na swój śnieżno biały kolor zwana jest Białą Świątynią. Ściany wykonane z białej kredy i oblepione milionami odbijających słońce kawałkami luster kontrastują z soczystą zielenią trawników i szarością okolicznych budynków.

świątynia Wat Rong Khun w Chiang RaiPrzyciąga ona tysiące turystów, nie mających pojęcia o tradycji i religii tajskiej oraz pobliskich mieszkańcach dla których świątynia ta jest powodem do protestów.

świątynia Wat Rong Khun w Chiang RaiU wejścia znajdziemy figury przedstawiające przerażające sceny i postaci próbujące wydostać się z pod ziemi. Podobnie ozdobione są pobliskie drzewa, wiszącymi na sznurkach głowami.

świątynia Wat Rong Khun w Chiang Raiświątynia Wat Rong Khun w Chiang Raiświątynia Wat Rong Khun w Chiang Rai   świątynia Wat Rong Khun w Chiang Rai

 >>>   przeczytaj wszystkie artykuły o Tajlandii i Kambodży   <<<

Wasze komentarze

2 odpowiedzi do “letnia rezydencja Królowej Śniegu

    1. Tylko dla dzieci ta budowla z bliska może być przerażająca i nie tak bajeczna jak w filmie. Bo trochę tam pomieszano style.
      Jednak warto zobaczyć.
      Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

EnglishFrenchGermanPolishSpanish